Barranco de Jenejey

Barranco de Jenejey

Barranco de Jenejey to dzika dolina, do której wejście znajduje się w pobliżu miejscowości El Motorral. Przez początkowy jej fragment, prowadzi żwirowa droga, która kończy się przy zagrodzie dla kóz. Dalej należy wędrować wyschniętym korytem rzeki. Wędrówka nie jest łatwa, dno pokryte jest miałkim żwirem. Na końcu doliny czeka nas wspinaczka na Rosa del Taro (596 m. n.p.m.). Oczywiście nie znajdziemy tutaj żadnej dobrze wydeptanej drogi, ani nawet ścieżki. Drogę do góry musimy torować sobie sami. Należy uważać na ruchome kamienie, na których można łatwo się pośliznąć. Dolina z obydwu stron otoczona jest wulkanicznymi stożkami i zastygłą lawą, która zastygając utworzyła ciekawe formy.
Jako drogę powrotną wybrać można spacer masywem otaczającym dolinę od północy (Cuchillo de Goroy) lub od południa (Moñtana Negras o Cuchillo de Palomares). Rozpościera się stąd wspaniały widok na wyspę, ocean oraz znajdujące się w pobliżu lotnisko.
W dolinie można natknąć się na stada dzikich kóz. W dolinie nie ma żadnego cienia, wybierając się na wędrówkę należy koniecznie zadbać o nakrycie głowy oraz nasmarować skórę kremem z wysokim filtrem UV. Należy zabrać ze sobą odpowiedni zapas wody, w dolinie nie ma żadnej możliwości, aby się w nią zaopatrzyć.
Rozwiń tekst