Montseny

Montseny

Parc Natural del Massís de Montseny to park chronionej o powierzchni około 300 km² obejmujący swym zasięgiem pasmo górskie Montseny. Najwyższym szczytem pasma jest wzniesienie Turó de l’Home o wysokości 1706 m. n.p.m.
Dysponując sporą ilością wolnego czasu można wybrać się na przejażdżkę po krętych i wąskich drogach znajdujących się na terenie parku narodowego. Niektóre z nich docierają na wysokość nawet 1600 metrów. Najciekawsza trasa prowadzi z miejscowości Sant Celoni do przysiółku Santa Fa. Długa na około 26 kilometrów trasa widokowa dostarcza nie tylko pięknych widoków, ale przede wszystkim sporą dawkę adrenaliny, przede wszystkim dla kierowcy. Prawdziwym wyzwaniem jest minięcie się z nadjeżdżającym z naprzeciwka autem na jezdni, na której ledwo co starcza miejsca dla jednego auta.
Dla tych, którzy maja jeszcze więcej czasu, Parc Naturel del Massís de Montseny oferuje niezliczone trasy i górskie ścieżki, które wspinają się na praktycznie wszystkie wzniesienia. Warto pamiętać o tym, że na terenie parku praktycznie nie ma możliwości zaopatrzenia się w prowiant i wodę do picia. Należy o to zadbać przed wyruszeniem w trasę.
Rozwiń tekst