Museu Frederic Marès

Museu Frederic Marès

Zbiory ufundowanego w roku 1946 przez rzeźbiarza Frederica Marès muzeum zaliczane są do najważniejszych w całej Hiszpanii. W wielu salach prezentowane są rzeźby z kolejnych epok, począwszy od czasów Iberyjskich poprzez czasy Rzymskie, sztukę romańską, gotycką, barok a skończywszy na XX wieku. Punkt ciężkości położony został na sztuce kościelnej i religijnej. W salach podziwiać można reliefy, ołtarze, krucyfiksy z poszczególnych epok.
Na górnych piętrach urządzono dla odmiany „museu sentimental” prezentujące przedmioty codziennego użytku z okresu od XIV do XX wieku. Skala eksponatów jest naprawdę szeroka, począwszy od zegarków, poprzez maszynki do skręcania papierosów a skończywszy na aparatach fotograficznych. Znaleźć można także kolekcję znaczków pocztowych i starych monet.
Muzeum zazwyczaj nie jest odwiedzane przez każdego statystycznego turystę, dlatego panuje tutaj relatywny spokój (w porównaniu z innymi muzeami Barcelony). Warto więc zatrzymać się na chwilę i zagłębić w niepowtarzalnej i poważnej atmosferze muzeum.
Rozwiń tekst