Costa Caleta

Costa Caleta

Nazwa miasta jest nowa, osada zresztą też niewiele starsza. W roku 2004 zdecydowano się zastąpić nazwę Caleta de Fustes przez Costa Caleta. Przede wszystkim ze względu na Brytyjczyków, którzy nie byli w stanie wymówić starej nazwy kurortu. Jednakże nowa nazwa się nie przyjęła. W prospektach turystycznych, na mapach i znakach drogowych nadal używa się nazwy Caleta de Fustes czy El Castillo.
Ten wakacyjny kurort leży na wschodnim wybrzeżu wyspy, kilka kilometrów na południe od lotniska (hałas silników lądujących często i gęsto odrzutowców zbytnio nie przeszkadza). Kurort nastawiony jest przede wszystkim na rodziny z dziećmi, początkujących miłośników deski oraz graczy w golfa. Szeroka i piaszczysta plaża opada łagodnie ku morzu i jest dobrze chroniona przez prądami morskimi. Leżące nieopodal dwa 18-dołkowe pola golfowe uchodzą za najlepsze w tej części świata.
Głównym punktem orientacyjnym miasta jest ogromny kompleks hoteli Barceló Club El Castillo. Na jego terenie znajduje się Castillo de Fustes, dawna strażnica obserwacyjna.
W Costa Caleta funkcjonuje niewielka marina. Znajduje się także niewielkie oceanarium, w którym żyją występujące na archipelagu kanaryjskim zwierzęta morskie.
Rozwiń tekst