Malpais de Bayuyo

Malpais de Bayuyo

Malpais de Bayuyo to płaskowyż rozciągający się na północ od miejscowości Lajares. Na jego obszarze znajduje się kilka dużych i sporo małych kraterów wulkanicznych. Pomiędzy nimi poprowadzono ścieżkę, której celem jest zapoznanie turystów z procesami wulkanicznymi, które ukształtowały wyspę.
Ścieżka zaczyna się naprzeciwko stadniny wielbłądów na północnych przedmieściach miasteczka. Wybrukowana doga, na początku prowadzi w kierunku Montaña Colorada (240 m. n.p.m.), jednakże nie prowadzi na jej szczyt, tylko mija ją z prawej strony. Ścieżka staje się coraz węższa i wspina się w górę. Po ominięciu mieniącej się odcieniami czerwieni góry, zza horyzontu wyłania się Calderón Hondo (227 m. n.p.m.). Aby wspiąć się na punkt widokowy umieszczony na szczycie krateru należy z głównej ścieżki skręcić w lewo. Z punktu widokowego można zajrzeć oczywiście do środka krateru oraz rozejrzeć się po okolicy. A rozpościera się prawdziwie wspaniały widok. Odważni mogą pokusić się o przejście kraterem dookoła, nie wyznaczono co prawda żadnej oficjalnej ścieżki, ale turyści wydeptali już swoją :).
Po zejściu na dół ścieżka kieruje się w kierunku stożka Caldera de Bayuyo. Podczas gdy zachodnia część krateru uległa całkowitej erozji, jego wschodnia części sięga wysokości 271 m. n.p.m. można wdrapać się do punktu widokowego znajdującego się na pozostałej części krateru i podziwiać wspaniałe widoki sięgające aż po białe piaski El Jable. Po zejściu na dół, ścieżka prowadzi nas do miejscowości Corralejo.
Podczas wędrówki nie ma co liczyć na cień, wybierając się na wędrówkę należy koniecznie zadbać o nakrycie głowy oraz nasmarować skórę kremem z wysokim filtrem UV. Należy zabrać ze sobą odpowiedni zapas wody, podczas wędrówki nie ma żadnej możliwości, aby się w nią zaopatrzyć.
Rozwiń tekst