Montserrat

Montserrat

Montserrat to mocno zerodowany masyw górski położony około 40 kilometrów na północny zachód od Barcelony. Ze względu na niewielką odległość oraz dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną, Montserrat jest jednym z ulubionych celów weekendowych wypadów mieszkańców stolicy Katalonii. W jednym z wąwozów znajduje się klasztor benedyktyński Santa Maria de Montserrat będący symbole katalońskiej suwerenności.
Pagórkowaty masyw Montserrat oferuje wiele szlaków i tras turystycznych, począwszy od bardzo łatwych poprzez nieco wymagające a skończywszy na prawdziwych ściankach wspinaczkowych dla zawodowców. Najlepszym punktem wypadowym do zwiedzania masywu Montserrat jest klasztor Monestir de Montserrat. Kilka kolejek linowych i linowo-torowych łączy klasztor z wyżej położonymi partiami gór. Mapy z zaznaczonymi trasami i szlakami dostępne są w przyklasztornej księgarni. Gęsta sieć tras turystycznych łączy ze sobą trzynaście (opuszczonych) pustelni i ruin dawnych klasztorów.
Santa Cova. Do Świętej Groty, w której zgodnie z legendą znaleziono figurę Czarnej Madonny można dojechać kolejką bądź też skorzystać z ścieżki. Obok groty znajduje się niewielka XVII wieczna kaplica.
Rozwiń tekst