Downtown / Burj Khalifa

Downtown / Burj Khalifa

Downtown to biznesowa dzielnica Dubaju, rozciągająca się wzdłuż głównej arterii miasta, czyli Sheikh Zayed Road. To właśnie tutaj znajduje się centrum biznesowe miasta i słynne drapacze chmur z najwyższym budynkiem świata, czyli Burj Khalifa na czele. Ale nie tylko drapacze chmur są warte zobaczenia. Deptak, znajdujący się dookoła sztucznego jeziora Dubai Lake stanowi swego rodzaju powrót do orientalnego stylu. Kawiarnie, sklepiki i kramy na bazarze al-Bahar pozwalają zagłębić się w orientalny flair. Klika kroków dalej znajduje się ogromne centrum handlowe Dubai Mall. Jest ono odzwierciedleniem tego, czego potrzebują mieszkańcy Dubaju: nowoczesności połączonej z arabską tradycją. W centrum handlowym znajduje się ponad 1200 sklepów, Dubai Aquarium & Underwater Zoo, sztuczne lodowisko, ogromna sala koncertowa oraz ponad 160 kawiarni i restauracji.
Centrum Downtown stanowi Burj Khalifa, najwyższy budynek świata. Wysoka na 829 metrów konstrukcja stała się znakiem rozpoznawczym Dubaju. Wewnątrz aluminiowej konstrukcji, na 163 piętrach, znajdują się biura, apartamenty, restauracje, baseny, centra gimnastyczne a nawet hotel działający pod szyldem Giorgio Armaniego.
W wieżowcu Burj Khalifa na wysokości 442 metrów (124 piętro) znajduje się taras widokowy, z którego rozpościera się niesamowity widok na miasto Dubaj i jego okolice. „Transport” turystów na taras odbywa się dwupiętrową windą, która potrzebuje niecałą minutę na pokonanie dystansu 442 metrów. Wstęp na platformę widokową nie należy do najtańszych. Bilet uprawniający do natychmiastowego wjazdu na platformę kosztuje 400 ADH od osoby. Bilety rezerwowane przez internet są nieco tańsze.
Rozwiń tekst