Oasis Park

Oasis Park

Trzy atrakcje nadmorskiego miasteczka La Lajita: ogród zoologiczny, przejazd karawaną wielbłądów oraz ogród botaniczny znane są pod wspólna nazwą Oasis Park.
Ogród zoologiczny zamieszkiwany jest przez różne gatunki małp, gadów i przede wszystkim ptaków, częściowo wolno latających. Poruszając się wąskimi ścieżkami po parku, natknąć się można na kolorowe motyle czy tropikalne ptaki przemykające pomiędzy bujnie rosnącymi roślinami.
W cenę biletu do parku wliczone są też różne pokazy. Najczęściej odwiedzam jest pokaz papug. Te kolorowe ptaki pokazują różne sztuczki, co sprawia najmłodszym odwiedzającym niesamowitą radość. W innym namiocie, zobaczyć można pokaz tresury gadów, a w zasadzie jednego krokodyla. Największą atrakcją tego pokazu jest możliwość dotknięcia ręką żywego krokodylątka. Sam pokaz jest raczej nudny. Z całą pewnością należy jednak udać się na tresurę fok i słoni morskich. Warto zająć miejsce wysoko na widowni, skąd roztacza się szeroki widok na basen oraz wszystko, co go otacza. Podczas pokazu, zwierzęta nie tylko wykonują akrobacje w wodzie, ale także żonglują piłką czy łapią obręcze.
Z ogrodem botanicznym graniczy Jardín Botánico, park o powierzchni 180.000 m² w którym rosną kaktusy i inne koktusopodobne rośliny występujące na wyspach archipelagu. Spacerując pomiędzy kłującymi pięknościami warto na chwile zatrzymać się na jednym z wielu punktów widokowych i spojrzeć z góry na cały park i majaczące na horyzoncie wybrzeże wyspy.
Rozwiń tekst