Wulkan San Antonio

Wulkan San Antonio

Tuż za miastem Fuencaliente położony jest wulkan San Antonio. Jego wybuch datuje się na XVII wiek. Łagodne, okrągłe formy stożka wulkanicznego, sprawiają ze wulkan ten zaliczany jest do najpiękniejszych wulkanów na wyspie.
Wart polecenia jest spacer po krawędzi wulkanu. Można nie tylko zajrzeć do jego wnętrza, które porośnięte już jest sosnami, ale także podziwiać majaczące na horyzoncie Cumbres, czy tez leżące na wybrzeżu wioski Los Quemados i Las Indias. Na południe do wulkanu San Antonio, znajduje się najmłodszy wulkan na wyspie, Teneguía. Jego wybuch datuje się na rok 1971.
Przy parkingu znajduje się Centro de Visitantes Volcán San Antonio. Można tutaj dowiedzieć się wszystkiego o wulkanach na La Palmie. W budynku znajduje się też niewielka sala kinowa, w której pokazywane są filmy o historii wyspy. Można zobaczyć miedzy innymi zapis video z wybuchu wulkanu Teneguía.
Naprzeciwko wjazdu na parking znajduje się prywatna winnica Bodegas Carballo. W zależności od zbiorów, ta mała winnica oferuje od czterech do ośmiu rodzajów wina. Winnica produkuje małe ilości wina, ale wino jest bardzo dobrej jakości. Produkty z tej winnicy zdobywały wielokrotnie nagrody na międzynarodowych targach i wystawach. Przykładowo, za lekkie, wytrawne czerwone wino trzeba wydąć więcej jak 5€, wino jest wyborne.
Rozwiń tekst