Playa Son Bou

Playa Son Bou

Playa Son Bou to najdłuższa plaża na Minorce. Rozciąga się ona pomiędzy przylądkami Cap de Atálix i Cap de ses Penyes (około 9 kilometrów), jej szerokość dochodzi do 40 metrów. Płasko opadające morskie dno sprawia, że plaża jest szczególnie lubiana przez rodziny z małymi dziećmi. Plaża wyposażona jest we wszelkiego rodzaju rozrywki: duży bar, toalety, służby medyczne, wypożyczalnia sprzętu wodnego, szkołę surfingu, itp. Dogodne położenie plaży sprawia, że bywa ona często zatłoczona. Kto nie lubi tłoku, powinien znaleźć dla siebie kawałek piasku w zachodniej części plaży w pobliżu przylądka Cap de Atálix. Ten fragment plaży bywa jednak często odwiedzany przez miłośników opalania nago.
We wschodniej części plaży znajdują się ruiny wczesnochrześcijańskiej bazyliki. Bazylika została wzniesiona w V wieku, natomiast zniszczona w początkach IX wieku. Ruiny bazyliki, a dokładniej mówiąc jej fundamenty zostały odkryte dopiero w roku 1951. Dzisiaj ruiny są otoczone niewielkim ogrodzeniem, spacer dookoła pozwala wyobrazić sobie dawną świetności tego miejsca.
W pobliżu plaży znajdują się także drugie co do wielkości bagna na wyspie. Es Prat de Son Bou zamieszkałe jest przez wiele gatunków ptactwa wodnego.
Rozwiń tekst