Todtnauer Wasserfall

Todtnauer Wasserfall

Wodospad w Todtnau (niem. Todtnauer Wasserfall) to wysoki na 97 metrów wodospad na potoku Stübenbach znajdujący się w pobliżu miejscowości Todtnau w Schwarzwaldzie. Wodospad składa się z pięciu kaskad, przy czym największa kaskada ma wysokość ponad 60 metrów. Wodospad zaliczany jest do najwyższych wodospadów w Schwarzwaldzie (wyższe są tylko Wodospady Triberg). Zimą wodospad jest często zamarznięty.
Od 1997 roku to wyjątkowe miejsce wraz z najbliższym otoczeniem objęte jest ochroną jako pomnik przyrody.
Do wodospadu można dojść z parkingów znajdujących się w pobliżu miejscowości Aftersteg i Todtnauberg. Trasa z parkingu w Aftersteg umożliwia dotarcie do podstawy dolnej kaskady, ścieżka dostosowana jest dla rodzin z dziećmi. Wzdłuż dolnej kaskady poprowadzona jest ścieżka prowadząca do wyższych pięter wodospadu.
W okolicach wodospadu poprowadzonych jest wiele szlaków turystycznych pozwalających na krótsze i dłuższe wędrówki po okolicy.
W roku 2023 dodatkową atrakcją stał się 450-metrowy wiszący most linowy "Black Forest Line", zawieszony nad wodospadem na wysokości około 120 metrów nad dnem doliny. Most nie tylko umożliwia obserwacje wodospadu z góry, ale także pozwala na podziwianie wspaniałych widoków na otaczającą dolinę.
Rozwiń tekst