Sharjah

Sharjah

Sharjah (arab. ٱلشَّارقَة) jest trzecim co do wielkości emiratem wchodzącym w skład Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Dość konserwatywna interpretacja Koranu obowiązująca w emiracie spowodowała, że emirat był omijany szerokim łukiem przez turystów. Dopiero szejk dr. Sultan bin Mohammed al-Quasimi doprowadził do złagodzenia reguł o otwarcie granic dla turystów. Mimo złagodzenia reguł, sprzedaż i konsumpcja alkoholu nadal jest zabroniona. Za posiadanie nawet najmniejszej ilości alkoholu można znaleźć się w więzieniu. Warto dodać, że emirat może poszczycić się najpiękniejszymi plażami na całym Półwyspie Arabskim.
Otwarcie na turystykę związane było z inwestycjami w bazę turystyczną. Sporo wysiłku i pieniędzy zostało zainwestowane w odrestaurowanie zabytkowego centrum stolicy emiratu. Mówi się, że Stare Miasto w Sharjah jest prawdziwą perłą arabskiej architektury, najładniejszą w całych Emiratach. Sharjah jest idealnym miejscem dla osób chcących zgłębić kulturę świata arabskiego. Miasto posiada ponad 20 muzeów zlokalizowanych w odrestaurowanych pałacach.
Warto wybrać się na wieczorny spacer deptakiem dookoła jeziora Khor Khalid. Jasno oświetlony meczet Al Taqwa prezentuje się niesamowicie na tle drapaczy chmur.
Rozwiń tekst