Vrådal Panorama

Vrådal Panorama

Vrådal Panorama to znane centrum narciarskie zlokalizowane w pobliżu miejscowości Vrådal. Na terenie centrum zlokalizowanych jest kilka wyciągów narciarskich. Latem domki w większości stoją puste, mimo tego, że miejsce to doskonale nadaje się jako baza wypadowa do wędrówek na okoliczne szczyty. W okolicy miejscowości Vrådal znajduje się ponad 200 kilometrów lepiej lub gorzej oznakowanych tras wspinaczkowych.
Na terenie Vrådal Panorama nie ma żadnego sklepu ani innej infrastruktury zaopatrzeniowej. W miejscowości Vrådal znajduje się dobrze zaopatrzony supermarket spożywczo-przemysłowy. Jest też kilka barów i restauracji, biuro informacji turystycznej oraz stacja benzynowa. W pobliżu Vrådal Panorama, nad jeziorem Vråvatn znajduje się niewielka plaża i kąpielisko.
Właśnie na terenie Vrådal Panorama wynajęliśmy typowy, norweski domek z kominkiem w środku, pokryty darniami zielonej trawy. To właśnie stąd wyruszaliśmy na nasze wszystkie górskie wyprawy. A w wolne dni zarzucaliśmy wędkę w okolicznych jeziorach i próbowaliśmy łowić ryby. Jednakże bez większego powodzenia. Dużo lepiej było z łupami pochodzącymi z lasu. Okoliczne lasy pełne są jagód, borówek i grzybów. Vrådal nie jest co prawda centrum świata, jednakże naszym zapewnia wszystko, co jest potrzebna do spędzenia przyjemnych wakacji.
Rozwiń tekst