El Tablado

El Tablado

El Tablado to malownicza górska wioska. Dotrzeć tam można wyłącznie własnym autem. We wiosce nie ma możliwości zaparkowania auta, dlatego też należy zaparkować auto na poboczu drogi, przed wioską.
Piękno, wioska zawdzięcza swojemu malowniczemu położeniu. Zabudowania rozciągają się na wyżynie, pomiędzy dwoma głębokimi wąwozami: Barranco Fagundo i Barranco de los Hombres. Spacerując ścieżkami pomiędzy częściowo zrujnowanymi już domami, odnosi się wrażenie ze czas naprawdę się tutaj zatrzymał. Na końcu drogi, tuż przy skalistym urwisku znajduje się główny plac wioski i malutki kościół. Dalej, już tylko polna droga malowniczo wije się w kierunku Barranco Fagundo. Ścieżka obrośnięta jest wieloma drzewami smoczymi.
Mieszkańcy wioski nie zwracają w ogóle uwagi na turystów, pochłonięci są swoimi codziennymi sprawami. Planując podroż w te okolice La Plamy, należy zaopatrzyć się w prowiant i napoje. Co prawda we wiosce jest jeden matuli sklepik, ale często jest on zamknięty a i wybór towarów jest mizerny. Przy wjeździe do wioski, po prawej stronie (w kierunku Mirador El Topo) znajduje się jedyny bar. Wybór jest mały, potrawy są kiepskiej jakości i obsługa pozostawia wiele do życzenia.
Rozwiń tekst